Köymenler Yapı İnşaat İzmir
Paksiding İzmir
 
Tel-Fax: 0232 374 0 724
Paksiding çok kaliteli bir malzeme olmasına rağmen bu kaliteyi sizin binanıza taşıyacak
Ekip çok önemlidir. Nedenini şöyle açıklamak mümkündür işcilik bu işte en önemli şeydir binanızın kaplama malzemesine binanızın ömrü kadar garnti verilse bile işcilikte böyle bir şey söz konusu değildir dolayısı ile bulduğunuz ekip çok önemlidir.
Bunu açarak anlatmaya devam edelim mesela sizlerle yapılan anlaşma sonrasında yapım aşamasına geçilir ve ilk çıtalama ile başlanır. Bunun arası ne kadar sık olursa paksiding o kadar az esneyecek ve daha bir pürüzsüz görüntü ve sağlam montaj demaktir. Ayrıca işcilikte malzeme kalitesi vidanın ,köpüğün ve nem bariyerinin tam tekmil olması şarttır. Vidalamada mutlaka tortlu matkap kullanılmalı ve vidalar çok sıkılmamalıdırki paksiding esnediğinde yuvada hareket edebilsin. Duvara ağaçların tuturulması çok önemli uzun dubel ve 8 ile 10 cm uzunluğunda vidalar kullanılmalı ve bine ağaçlarla örülmelidir. Yaptırdığınız firma geçmişiyle ve geleceğiyle güvenilir ve kendini kanıtlamış firma olmalı seyyar bu işi yapanlara rabet edilmemelidir unutmamalıdırki”ucuz etin yahnisi tirit olur.

Pak Siding ısı ve suya dayanıklı bir dış cephe kaplama şeklidir. Siding; polistren plakaların fabrikalarda siding yani yalı baskısı formunda üretilip üzeri özel dış cephe kaplaması ile kaplanarak imal edilen bir malzemedir. Osmanlı zamanında mimarinin en güzel örneklerini oluşturan yalı baskısı tekniğine benzer bir türdür siding. Siding in kullanımı belki de bu yüzden ülkemizde giderek yaygınlaşmaktadır. Türkiye'de en yaygın olarak Vinil Siding kullanılmaktadır. Artık ülkemizde de bu malzemeleri ithal ya da yerli olarak temin edebilirsiniz.

Paksiding: Bir pakpen kuruluşudur yüzde yüz yerli bir ürün olan ürünün özelliği bina kaplama ve yalıtım sistemlerindendir.
Pak pen Paksidinge binanızın ömrü kadar malzeme garantisi vermektedir. Solma ve Bozulmaya Karşı. Paksiding İmalatını ve Uygulamasını sizlere anlatacağız.

Modern bir dokuya sahip olan bu serinin profil kalınlığı 0,044'' ve diş yüksekliği 1/2'' dir.
- Her türlü detayı çözebilecek aksesuarlarıyla mükemmel bir uyum sergiler.
- Uzun ömürlüdür, boya bakım ve onarım gerektirmez, kolay temizlenir
- Yıllar sonra bile ilk günkü güzelliğini korur,
- Estetik ve çağdaş görüntüsüyle yaşam alanlarınızı güzelleştirir, binanıza değer kazandırır.
- Tuğla, beton, ahşap ya da çelik konstrüksiyon üzerine tek katlı veya çok katlı binalarda kullanılabilir.
- Her türlü hava koşullarına dayanıklıdır, esneme, büzülme esnasında kendini tolere eder.
- Güneşten gelen ultraviyole ışınlarına karşı dirençlidir.
- Ses ve ısı yalıtımı sayesinde ısıtma ve soğutma masraflarından tasarruf edilmesini sağlar.
- İç detaylarında kullanılan buhar dengeleyici sayesinde duvarlarda nem oluşturmaz.
- Üzerinde bulunan tahliye delikleri, köşe birleşim boşlukları sayesinde binanız nefes alır.
- Değişik renk ve doku seçeneklerine sahiptir.
- Her mevsimde kullanılabilen, kısa sürede ekonomik ve hızlı çözümleriyle montajı gerçekleşir kolay nakledilir.
Pak Siding Cephe Kaplama Sistemi:foam (köpürtülmüş) PVC'den üretilen cephe kaplama malzemesidir.

- Pak Siding Dış Cephe Kaplama Sistemi gibi hem dekoratif hem de yalıtım amaçlıdır.
- Pak Siding Dış Cephe Kaplama Sistemi'nde olduğu gibi altında XPS veya EPS ahşap çıta, nem bariyeri ile birlikte uygulanarak sistem halinde çözüm sunar.
- Beyaz, bej, krem, gri, yeşil ve pembe gibi homojen renklerde ahşap görünümlü emboss desen verilerek üretim yapılır.

Bunlardan bir yenisi de yıllara meydan okuyan, iklim koşullarına dayanıklı, yeni vinil dış cephe kaplaması.Isınma ve serin havanın sağlanmasında artan maliyetler, bina cephelerinde iklim şartlarından oluşan kirlenmeler, çatlaklar ve buna bağlı yıpranmalar düşünüldüğünde uzun süre bakım gerektirmeyen, dayanıklı, ekonomik cephe kaplamalarına ihtiyaç duyuluyor. Sık sık boyanan dış cephelerde sadece görüntü estetiği sağlanırken, güneş ve nemle oluşan yüzey kabarmaları, sıva dökülmeleri, renk solmaları boyalı cephelerde sürekli yeni masraf çıkarıyor. Islanan cephe yüzeyleri bina içine nem yaparken, güneş gören yüzeylerde binanın ısınması içeriye etki yapıp geç soğumaya neden olan sıcaklığın yayılması, güneş etkisini kaybettikten sonra bile bina içinde ki yaşamı olumsuz etkiliyor. Tüm bu sorunlara çözüm olarak uygulanmaya başlanan Pak Siding vinil dış cephe kaplaması binaları sıcak ve soğuktan, nemden, gürültüden izole edip huzurlu, ekonomik, estetik ortamlar sağlıyor.

Vinil ile kaplanan yüzeylerde cepheye vuran güneş, yağmur, soğuk rüzgarları kaplama malzemesi karşılarken arada kullanılan diğer malzemeler bina koruması yapıyor. Bu şekilde oda ısıtma ve soğutması için kullanılan enerji için tasarruf sağlanırken bina çevresinde oluşan rahatsız edici ses ve gürültü kirliliğinden olumsuz etkilenme azalıyor. Estetik ve yenilenmiş görünüme kavuşan binalar için uzun ömürlü bir koruma sağlanıyor. Buna bağlı olarak son yıllarda başarılı bir uygulama ile yaygınlaşan vinil Pak Siding dış cephe kaplama ile modern, estetik, pratik yaşam kalitesinde artış gözleniyor.
Merkezi Konya da bulunan dev tesislerde üretilen malzeme İstanbul, İzmir, Ankara, Konya bölge müdürlükleri ile yurt geneline yayılırken Ortadoğu, Asya, Avrupa ülkelerinin aradığı, 2000 yılından itibaren Rusya da da üretimine başlanmış.

Özellikler: Uzun ömürlü olan Pak Siding malzemesi bakım ve onarım gerektirmediği gibi kolay temizlenme özelliğine sahip, yıllar sonra bile ilk gün güzelliğini koruyor. Estetik ve modern görünümü ile bulunduğu alanı güzelleştirirken tuğla, beton, ahşap veya çelik konstrüksiyon üzerine tek yada çok katlı binalarda kolay nakli ve kısa süreli montajı ile tercih ediliyor.

Bilhassa Amerika'da zorlu hava şartlarına göğüs geren, güneşten gelen ültraviyole ışınlarına karşı dirençli olan malzeme ses ve ısı yalıtımı sayesinde ısıtma, soğutma masraflarını minimuma indirerek daha sessiz huzurlu iç atmosferler sağlıyor.
Değişik ihtiyaçlar için çeşitli renk ve seride üretilen Park Siding evin tarzına, yapısına, kullanıcının zevkine göre belirleniyor. Clasic, Prestige ve Elegant serisine sahip malzemede renk, desen, ve doku farkları bulunuyor.


PakCountry: PAKPEN Hızla yenilenen üretim felsefeleri beklentileri değiştirdi. Mükemmelliğin sınırları yeniden çizildi.
Geleneksel mimari estetiği, "teknoloji ve uzay çağı" materyalleriyle sunumu olan, Pak Country...
Pakpen'in, ileri teknolojinin liderliğinde, yenilikçi adımlarla kendi performansının üzerine çıkmasının yeni bir örneği.
- Veranda, bahçe, trabzan, çardak uygulamalarına kadar geniş bir kullanım alanı
- Aşınmaya karşı direnç
- Rutin boya işlemlerine son veren yenilik
- Kendi stilini yaratma
- Bağlantı ve yardımcı profillerde zengin ve seçkin yenilikler
- Özel mekanları korumaya alan yeni nesil, kalıcı, estetik, güvenlik anlayışı
- Tam donanımlı Pakpen laboratuarlarında geliştirilen testlerle kanıtlanmış, en zorlu koşullara karşı mükemmel dayanıklılık


PakForm : PAKPEN Estetik ve taş duvar birleşti.
Kaplama malzemelerine alternatif olarak 60.1/2x37 (154x94x1,5) ölçülerinde naturel taş, kale taşı, kayrak taşı ve yülek taşı görünümlü olarak 4 tip taş görünümlü PVC plaka müşterilerimizin beğenisine sunulmuştur.
- Siyah ve Gri PVC plaka üzerine dış ortama dayanıklı özel boyalarla yüzeyi boyanarak imal edilmektedir.
- Tamamen ya da kısmen bina kaplamalarında, değişik bahçe duvarlarının kaplamasında kullanılır.
- Uygulaması Pak Siding sistemi gibidir. Yardımcı profiller yardımı ile detaylar çözülerek uygulama yapılır.
- Açılı ve radüslü duvar detaylarına ısıtılarak bükülüp kullanılabilir.
paksiding izmir
 

Köymenler İnşaat İzmir
paksiding mantolama çatı
Firmamız köymenler şirketler grubu altında 10 sene ye yakın Paksidingde hizmet üretmekte piyasada kendini kanıtlama yönünde büyük başarılara imza atmaktadır. Firmamız sadece İzmir değil Türkiyenin Değişik illerinde aldığı ihalelerle ve siparişlerle üretim yapmıştır. Hatta karadenizde bile otel ve bina apartman villa iş akidleriyle göz doldurmuş kendini sektörde hissetdirmiş ve elde ettiği deneyimi müşteri ve sektör ortaklarıyla paylaşarak sektörün dahada güçlenmesine katkı sağlamıştır.